Side 1 av 1

Ut på tur, aldri sur

InnleggSkrevet: 02/07/2008, 15:59
lurven
Var på vei til jobb i går, og hadde akkurat kjørt forbi to biler. Da jeg skulle opp i femte gir, var det plutselig umulig å få kløtsjen til å fungere. Måtte derfor bare trille til nermeste avkjøring, å se de to bilene passere meg.(FLAUT) :doh: Prøvde meg på å kjøre videre uten å bruke kløtsjen i det hele tatt, men det lyktes ikke helt. Ble en rikelig porsjon ulyd før framdrift var uaktuelt. Så da var plutselig rådyra gode. :think: Men med litt hjelp fra en meget grei arbeidgiver, kom jeg meg på arbeid. Og etter litt organisering, kom det en Patrol på 37" med en liten nett bilfrakter utpå kvelden.
DSC00061.JPG
Fikk stroppet fast rasket, og mot Snåsa bar det. Med en totalvekt over 5 tonn, skulle man tro det ble en lang tur. Men neida, Patrolen gjorde jobben sin den gitt.
DSC00062.JPG
Kun avbrutt av en liten nedkjølingspause, gikk turen som smurt. En STOOR takk til bilberger Per :clap:

Re: Ut på tur, aldri sur

InnleggSkrevet: 02/07/2008, 16:55
Stefanvp
Kjedelige greier. Men godt med gode hjelpere da.
Tviler ikke på at den Patrolen der trakk den hengeren uten problemer. Den virka fresk i frasparket sist jeg så den. :D

Re: Ut på tur, aldri sur

InnleggSkrevet: 03/07/2008, 00:42
lurven
Ikke noe i veien med frasparket der nei :dance: Kom akkurat hjem etter å ha vært hos Per å fått girboksen ned på fast grunn. Ikke så veldig rart att det ble stopp i går nei, drevet i kløtsjplata var knust i fillebiter. Er vell sånn det går når man har det morro med turbotrykk :doh: Men men, prøver med ny plate som forhåpentligvis tåler litt mer. Kanskje den tåler en intercooler også??? :think: