Side 1 av 1

Trille i gang?

InnleggSkrevet: 05/11/2009, 08:57
Ølle
Får rett og slett ikke start på bilen.


Når eg først får start går bilen veldig fint. Veldig fornøyd med draget i bilen. Overhodet ingen problem med å følge fartsgrensene :P

For noen uker siden, i en periode eg faktisk fikk start på bilen måtte eg ha maaaange startforsøk...


Litt teknisk:

- Motor går veldig lett rundt ved startforsøk (kanskje for lett???)
- Det røyker fra enderøret ved startforsøk (Lukter diesel)
- Manuell gløding (Usikker på om det gløder i det hele tatt)
- Bruker ikke vann og såvidt jeg vet ikke olje heller
- Har vært tregstartet lenge, - tidligere eiere bekrefter dette

Teorier:

-Tar inn luft i dieselen?
- For dårlig kompressjon når motor er kald (Ventilproblem?)



Skal finne ut av dette i vinter, men akkurat nå vil eg bare ha start på bilen. - Får eg den i gang på gir?? (Som sagt: den går veldig fint når du først får liv)

Re: Trille i gang?

InnleggSkrevet: 05/11/2009, 17:42
Kalle
Har en D22 og har trilla den i gang 2 ganger når startmotoren røk :bang: det gikk fint det.. Så bør jo gå me din bil og :think:

Re: Trille i gang?

InnleggSkrevet: 05/11/2009, 19:33
Ølle
Håper det :P Skal finne meg en lang bakke...


men den D22`en er den lettstartet? - For eg kan kinne, kinne og atter kinne uten at de skjer noe som helst :P

Re: Trille i gang?

InnleggSkrevet: 07/11/2009, 12:19
Ølle
Fikk start!!!


Dette er en gledens glad :)


For å sitere en kamerat: "Når du triller i gang får du økt turtall, økt turtall gir økt varme => motoren starter"