1986 Patrol Bytting av motor
Hei allesammen. Jeg lurer på å kjøpe meg en 1986 patrol, hvor eier har byttet motor fra 2.8 Bensin til 2.8 Diesel. Med beskjed om at kjøper må ordne godkjenning selv. Hvordan vil dette la seg gjøre tror dere?
Opius skrev:Bilen jeg kikker på har allerede utført motorbyttet, så der har ikke jeg så mye maktMen må det bytter mye deler osv utenom?
colormax skrev:Opius skrev:Bilen jeg kikker på har allerede utført motorbyttet, så der har ikke jeg så mye maktMen må det bytter mye deler osv utenom?
Greit det, men du bør vel ikke starte med å fortelle det![]()
Spør bare hvilke eventuelle endrnger du må gjøre med bilen, tipper du har fin utveksling til større hjul
Statens Vegvesen skrev:du bør skaffe vekter / aksellaster for donorbilen, den med diselmotoren. Dersom der er aksellast nok på bilen med bensinmotor bør ombyggingen være kurant.
:mrgreen