Side 1 av 1

hva er problemet?

InnleggSkrevet: 24/08/2013, 21:30
cider
har i det siste begynt og ryke fra venstre hjul bak. Alt tyder på at bremsene henger seg på. skivene blir varme, det begyner og lukte og ryke. stoppe bilen og vente 5 min så kan jeg kjøre videre. Men det som er rart er at dette skjer også når jeg ikke bremser, kommer plutselig i fart. Har hatt av hjulet og callippern skiva og klossene ser ok ut. Det virker heller ikke som bremsene tar noe tak når de henger på. så jeg bare lurer om dette kunne ha noe sammenheng med at jeg har en lekasje av diffolje på denne siden. ser det har rent nedover og det er ikke fra callippern. måtte fylle på litt olje også. ser ut som denne olja legger seg rundt callippern og bremsene og samler masse dritt. kan det være dette som legger seg inni bremsene og begyner og ryke??

Re: hva er problemet?

InnleggSkrevet: 27/08/2013, 09:03
cider
har hørt rundt og det viser seg at lekasjen av diff olja er problemet som gjør at det ryker fra bremsene og de blir varme. er nok simringen som er gåen. noen som vet om det er vannskelig og bytte simring på bakaksel helt ute ved hjulet?

Re: hva er problemet?

InnleggSkrevet: 27/08/2013, 17:40
Tormod
Må vel ut med hele stikkakslingen tipper jeg så litt jobb er det nok.

Re: hva er problemet?

InnleggSkrevet: 27/08/2013, 22:39
PPB
Tormod skrev:Må vel ut med hele stikkakslingen tipper jeg så litt jobb er det nok.


Det er nok litt jobb, men det var mye enklere enn jeg hadde regnet med, hadde nylig denne akslingen demontert, og jeg har ingen mekaniker erfaring og litt mer enn 10 tommeltotter.
rearaxle.png
rearaxle


Måtte vel av med bremsene men så var det vel bare 4 skruer om jeg husker rett.

rearaxle2.png
rearaxle2


PPB

Re: hva er problemet?

InnleggSkrevet: 28/08/2013, 18:49
cider
Supert. dette var nyttig info:). Hvem har simring? må man til nissan?

Re: hva er problemet?

InnleggSkrevet: 28/08/2013, 22:35
PPB
cider skrev:Supert. dette var nyttig info:). Hvem har simring? må man til nissan?


Mulig det er enklere måter å skaffe deler på, men jeg bestilte litt diverse lignende deler fra millneroffroad
http://www.milneroffroad.com

PPB

Re: hva er problemet?

InnleggSkrevet: 29/08/2013, 07:50
Jørgen
Lurer på om det ikke er denne simringen du trenger:
http://www.ebay.com/itm/Nissan-Patrol-G ... 2c&vxp=mtr
Går jo også an å se om du trenger flere deler med det samme dersom du bestiller fra Ebay eller Milner. For det er kanskje lite vits i å bestille fra utlandet og vente på levering dersom Nissan Norge har den på lager, dette er jo ingen kostbar del.

Re: hva er problemet?

InnleggSkrevet: 30/08/2013, 16:31
cider
takker

Re: hva er problemet?

InnleggSkrevet: 16/09/2013, 18:07
cider
ikke kommet noe lenger på reprasjonen fordi de 6 boltene for og få av hele sulamitten sitter somm fffff. går ikke med rustløser, hvordan er det og varme her da det er mass lsd olje rundt fra akselen??