dette sambandet var jo likt for 35 år siden og har av forstålige grunner falt bort, synes heller vi burde få en ex tereng turing kanal . med apperater som har mye bedre funksjoner.
Vi hadde antenner på både 2-3 m og trimmet til både 5-6-7-15 w
Men jeg mener helt klart dette er for dårligt,
Gutta i USA og Australia ++++ bruker dette under veldig andeledese forhold.
Vi har jo brukt lokket nettver i arbeids samenheng både i tuneller og annet, det har fungert mye bedre.
Jeg mener vi må komme videre, er heller ikke så opptatt av den store felles muligheten, ser når vi er i dk på strand turen . bare en masse svada prat.
Jeg vil søke om lisens for lokket nett.
så kommer vi til å kjøpe inn en del apperater til det, i første omgang hånd portable med hurtig kobling, til bil strøm antenne funksjon.
Har leitet etter dette i flere år og det ser bedre og bedre ut hele tiden, liker de som politiet bruker. mener de er fra Motorola.
Samt at medlemmene får mulighet for å benytte denne kanalen.
Det må da finnes muligheter for fremskritt her.
Ganske kipt å kjøre rundt med 2m antenner etter min mening.
Man kan selfølgelig bare ha et sånt apperat stående i bilen . men hvem gidder sitte å lytte på det. jeg ser på dette som bare en ekstra støy kilde.
Er fult klar over at noen er uenige i dette, men det må dere bare vere

Jo da det ordner vi.