Hei.
Etter noen lykkelige måneder med nyoverhalt motor, så har den begynt å fuske på 4.gir.
Ved pådrag så er det nesten ingen effekt, og så yter den full effekt, og så "dør" den og så hopper den i gang igjen. Flere ganger i sekundet skifter det. Når den tar i, så er det vanlig lyd, og når den dør så høres det ut som ingen tenning, som om jeg slipper gasspedalen helt ut. Det er ingen mellomting, det er enten av eller på.
Ved veldig lite gass, f.eks i slakk nedoverbakke er det ingen problemer, men i oppoverbakker er det helt umulig å bruke 4.gir.
Så nå bruker jeg ikke 4. gir, høh.
Stemmer det at dette må være elektronikken? Jeg vet det går noen ledninger inn på girkassa, men vet ikke hvem av disse som gjør hva.
Turboen min synger på siste verset, og mulig injektorene er dags for utskifting, men problemet gjelder altså kun 4.gir. Jeg har turbotrykkmåler, og det er stabilt mens den fusker. Jeg innbiller meg at det er noe feil med blandinga, for mye fuel kanskje.
Er det noen som har noen tanker? På forhånd takk.